24 ianuarie

Coordonator de proiect - prof. instruire Toader Lavinia Florentina și prof. Moraru Maria Camelia

Expoziția a fost organizată  în foaierul Casei de Cultură Codlea ca să celebreze sărbătoarea Unirii Principatelor Române de la 24 ianuarie 1859.

Cu pricepere şi îndemânare, elevii au confecţionat, sub îndrumarea doamnelor profesoare și maistre instructor, în atelierele şcolii diferite obiecte legate de tema Unirii Principatelor, reuşind să îşi însuşească date din istoria românilor şi totodată, să îşi exerseze abilităţile practice sub atenta îndrumare a cadrelor didactice.

Proiectul a fost coordonat de d-na prof. Lavinia Toader, cu sprijinul doamnei directoare Maria Camelia Moraru.