Luna martie cu vestitorii primăverii!

Pentru că 1 martie a fost în vacanță și de ceva vreme elevii Școlii Profesionale Speciale Codlea vestesc primăvara locuitorilor din localitatea Codlea. Azi, elevii clasei a X-a B, împreună cu doamna dirigintă Alina Durbacă au vestit primăvara tuturor!

Am împărțit mărțișoare și am primit zâmbete! Am început să lucrăm la micile mărțișoare mai de mult. Cu mare drag. Azi am luat coșul cu mărțișoare și am plecat prin oraș să vestim primăvara. Am fost plăcut surprinși de multitudinea de zâmbete primite atunci când doamnelor și domnișoarelor ce ne-au ieșit în cale le-am oferit un mărțișor. Un mic simbol al venirii primăverii.

Am dăruit mărțișoare și am primit multe zâmbete. Ce poate fi mai frumos, mai minutat? Zâmbetul primit este neprețuit, dovadă că micul mărțișor a atins sufletul celui care l-a primit. Vă dorim să aveți parte de o primăvară minunată cu multă sănătate, multe zâmbete și multe împliniri!