Împreună la Sport

Coordonator de proiect - prof. Săulescu Nicoleta

La invitația Asociației Copiilor cu Sindrom Down "Zâmbete și Suflete Curate" , în colaborare cu Centrul Școlar de Educație Incluzivă Brașov, elevii clasei a XII-a C din Școala Profesională Specială Codlea au participat la evenimentului sportiv "Împreună la Sport", însoțiți de prof. Săulescu Nicoleta.

Activitatea s-a desfășurat pe terenul de sport al Centrul Școlar de Educație Incluzivă (CSEI) Brașov, sub formă de traseu aplicativ adaptat, astfel, elevii au primit echipament specific (tricouri) și s-au stabilit regulile de participare. Pentru efortul depus, elevii au fost premiați cu diplome, medalii.

Activitatea a vizat, stimularea și promovarea mișcării și a oferit astfel, ocazia elevilor și copiilor din cadrul școlilor și a Asociației de a socializa și de a se întâlni/reîntâlni, în scopul promovării sportului, al spiritului de fair-play și respect reciproc prin sport.