Savoare și veselie în bucătărie

"Savoare și veselie în bucătărie" este un proiect derulat de Școala Profesională Specială Codlea împreună cu alte școli din municipiul Codlea și nu numai.

Astăzi am primit vizita clasei a VIII-a A de la Școala Gimnaziala Nr. 3 Codlea, al căror diriginte este domnul Daniel Tănăsuică. După vizita la atelierele de croitorie, agricultură, tâmplărie și estetică ne-am oprit în laboratorul de alimentație publică unde am pregătit salată de fructe și clătite. Elevii Școlii Profesionale Speciale Codlea s-au implicat, alături de elevii Școlii Gimnaziale Nr. 3 în tot ce a însemnat lucrul în laboratorul de alimentație semn că s-au integrat bine în echipă și au socializat foarte frumos.

A fost azi veselie și bucurie în bucătăria noastă. Au văzut o școală frumoasă, unde pregătirea elevilor cu nevoi speciale este realizată în cel mai frumos și profesionist mod, astfel încât pregătirea lor profesională să le dea posibilitatea integrării lor pe piața muncii.

Vă mulțumim pentru vizita și vă mai așteptăm pe la noi chiar și în calitate de elevi.