S.N.A.C.

Ne dechidem sufletul spre celălalt!

      Bucurie neașteptată au avut elevii Școlii Profesionale Speciale din Codlea în 9 decembrie 2022 când tinerii de la Liceul de Muzică Tudor Ciortea din Brașov, i-au vizitat cu ocazia desfășurării activității Ne deschidem sufletul spre celălalt din cadrul protocolului SNAC încheiat între cele două instituții.

           Profesorii: Iuliana Tătulea, Valentina Gal și Iosif Ioan Liviu, directorul Liceului de Muzică, i-au coordonat pe virtuozii elevi Căpriță Liviu, Boghiu Miruna, Grigorescu Denisa, Ștefan Cătălina, Predescu Briana, Hulea Denisa, Orban david, Moisa Darius, Bracon Robert, Cojocaru Raisa, Popescu Miriam, Pustianu Robert, Blidea Mihnea, Băticuș Andrei, Zoltan Mihai, Bâncă Rareș, Bucă Nicolae, Călin Mara, Chichernea Giulia, Poparad Alexandra, Silaș Maria, Zaharia Mihaela, Bercu Ionela, Iuga Dumitru Alexandru. Aceștia au interpretat arii, cântece și colinde, acompaniați de colegii lor și coordonați de domnul profesor Iosif Ioan - Liviu, directorul renumitului Liceu de Muzică din Brașov. Din cadrul Școlii Profesionale Speciale Codlea, s-au implicat doamnele profesoare Maria - Valentina Lungoci și Melania Milea, având susținerea doamnei director, prof. Maria Camelia Moraru.

            Fie ca bucuria colindelor și a cântului curat, să mențină în sufletele tuturor bunătatea și simplitatea omului creștin, mai ales în vremea acestei binecuvântate călătorii spre Taina Betleemului.

Creați un site gratuit! Acest site a fost realizat cu Webnode. Creați-vă propriul site gratuit chiar azi! Începeți